Blogi

square-icon POSTITUSED

Paljudele, kes töötavad ettevõttes, kus nad peavad ametiautosid kolleegidega jagama, on tuttav olukord, kus neil tuleb kliendi juurde sõita, aga vaba autot ei ole. Mõned küsivad autot kolleegidelt, teised tormavad kõiketeadva administraatori juurde – ja edasine oleneb juba ettevõtte tavadest. Fakt on aga see, et sellised otsingud võtavad alati kaua aega, häirides terve osakonna ja administraatori tööd, samal ajal kui mööda koridore marssiv kolleeg saab järjest vihasemaks ning kahjuks ei tarvitse taoline kaos alati ka auto leidmisega lõppeda.

 

Fleet Complete aitab autojagamisega

ABB töötajad õnneks ülalkirjeldatud olukorda ei satu. Digitööstuse liider ABB tegutseb neljas klientidele fokuseeritud ja maailmas juhtpositsioonil olevas valdkonnas – elektrifitseerimine, tööstusautomaatika, ajamid ja robootika – ning otsib tõhusaid tehnoloogilisi lahendusi ülalkirjeldatule sarnaste olukordade lahendamiseks. ABB alustas tegevust Leedus 1992. aastal ja annab hetkel tööd umbes 80 oma ala spetsialistile. Ettevõte pakub oma klientidele põhjalikku tootevalikut, paigaldab elektrisüsteeme ja automaatikat, millele lisanduvad müügijärgseid teenused. Seetõttu peab suur osa töötajatest sageli Leedus käima. Ja nad sõidavad sinna ametiautodega.

Autojagamise teema muutus pakiliseks mõne aasta eest, kui automaatika ja robootika valdkonna töötajate arv kasvas kiiresti kahelt 15-le. Uueks probleemiks sai autojagamise sujuv korraldamine. Tehnoloogialiidrist ettevõte otsustas leida sellele olukorrale uuendusliku lahenduse.

„Tutvusime sel ajal saadaolevate lahendustega ja ainsana sobis meile Fleet Complete’i pakutav," selgitab Andrei Volynkin, ABB tarnete juht Leedus ja Lätis.

 

A. Volynkin_ABB_Fleet Complete

 

Ta lisab, et kui 2016. aastal oli see lahendus paigaldatud vaid kahte autosse, siis nüüdseks on sellega varustatud juba 17 ühiskasutuses olevat sõidukit.

„Fleet Complete’i pakutav autojagamissüsteem tagab, et kõik ametiautot vajavad töötajad võivad oma nutitelefonist või arvutist mis tahes ajal vaba auto broneerida, sellega kliendi juurde sõita ja pärast tagasijõudmist auto kolleegidele üle anda," tutvustas Fleet Complete’i Leedu müügijuht Raimondas Laurelis lühidalt ABB-le pakutavat lahendust.

 

Autopargi haldamine on nüüd senisest lihtsam

„Süsteemi kasutamine on väga lihtne: töötajad saavad nautida mugavat autojagamist ja ka autopargi haldamine on muutunud palju lihtsamaks. Varem salvestati läbisõit ainult GPS-seadmesse ja andmed ei olnud alati täpsed; nüüd on võimalik saada väga täpseid läbisõidu ja kütusekulu andmeid otse sõidukilt, mistõttu saame koostada raporteid kohe ja ilma, et keegi peaks istuma ja tšekke kokku arvestama,” räägib Andrei Volynkin.

Fleet Complete’i lahendus on lihtsustanud nii autopargi haldamist kui parandanud töötajate jälgimise võimalusi: juht teab alati, kus keegi antud hetkel on. Lisaks saavad töötajad omavahel koopereeruda: kui näiteks selgub, et keegi peab minema järgmisel päeval Panevėžysesse, võib sinna mitmekesi koos sõita, säästes nii kütust kui keskkonda ja vähendades sõiduki amortisatsiooni.

Andrei Volynkin tunnistab, et kohandatud autojagamine pakub ka ootamatuid säästmisvõimalusi. Ettevõtte autod on liisitud ja maksed olenevad läbisõidust. Kui selgub, et mõni auto on teatud kuul liiga populaarne, võib selle mõneks ajaks süsteemist välja arvata, et töötajad valiksid teisi autosid ja liisingumakseid saaks tõhusalt hallata.

Kui selgub, et mõni auto on teatud kuul liiga populaarne, võib selle mõneks ajaks süsteemist välja arvata

„Ja veel üks aspekt: kui töötaja ületas piirkiirust, ei suutnud me varem kuidagi meenutada, kes sel ajal roolis oli, sest trahvikviitung saadeti alles kuus kuud hiljem. See probleem on nüüd meie jaoks minevik ja seaduserikkujat on väga lihtne kindlaks teha. Kes teab, ehk vähendab selline süsteem ahvatlust liiga tugevalt gaasipedaali vajutada ja aitab isegi avariid ära hoida?“

 

Ja mida töötajad, selle teenuse otsesed kasutajad, Fleet Complete’i lahendusest arvavad?

„Töötajad on selle süsteemi üle väga rõõmsad, kuna seda on mugav ja lihtne kasutada. Eriti rahul on need, kes veel mäletavad, kuidas asjad enne süsteemi kasutuselevõttu käisid,” kinnitab Andrei Volynkin.

Volynkin soovitab seda Fleet Complete’i lahendust igale ettevõttele, kelle töötajad peavad kasvõi paari autot jagama.

Põhjalikumat teavet Fleet Complete’i lahenduse kohta leiad SIIT.

  nov 13, 2019     Vaida Samuolytė